Comentariul LIVE al meciului Dinamo – Grenoble 1-1

Dinamo a disputat ultimul amical din cantonamentul din Franța, împotriva nou promovatei Grenoble. Rednic a început într-o formulă inedită, încercând o altă formulă de joc. Din nefericire, lipsa unor jucători precum Dănciulescu sau Adrian Cristea au contat enorm, iar Dinamo a evoluat șters, fără nerv. Ba chiar francezii au deschis scorul repede și au dominat prima repriză, Dinamo egalând după o lovitură de la "11" metri.

În a doua repriză câinii au reușit să își impună jocul, dar ritmul a fost unul lent și nimic nu s-a mai petrecut până la finalul ostilităților

Delegația "roș-albilor" se va reîntoarce în țară vineri, la ora 14:15.

Min 90: Se încheie partida

Min 84: Miranda este găsit într-o poziție excelentă dar șutul său e dezamăgitor

Min 74: Goian îi ia locul lui Bratu la Dinamo

Min 72: Izvoranu este și el aproape de gol, dar reia prost o centrare bună a lui Attoukura, prelungită în careu de Moți

Min 68: Homei îi ia locul lui Torje

Min 65: Bratu reușește să dejoace jocul la ofside al adversarilor, pătrunde în careu și trage în forță, dar portarul advers se opune salvator

Min 60: Dinamo nu reușește să se impună, jocul suferă în special la mijlocul terenului. Ocaziile de gol lipsesc cu desăvârșire

Min 50: Dinamo dă primele emoții francezilor, dar șutul lui Bratu este blocat

Min 46: A început repriza secundă. La Dinamo apar Dolha, Miranda și Diabate în locul lui Lobonț, Cristea și Ilie Iordache

Min 45. Pauză. Grenoble a mai avut o ocazie mare chiar la ultima fază, dar nu a reușit să înscrie

Min 39: 1-1, Bratu egalează după o lovitură de la "11" metri, în urma unui henț al unuia dintre fundașii adverși

Min 30: Dinamo evoluează slab, fără orizont, până în acest moment nereușind niciun șut pe poartă

Min 14: Iese Galliquio și intră Attoukura, Blay este retras pe partea dreaptă. Dinamo joacă slab, nu a reușit niciun șut la poarta francezilor

Min 10: 1-0 pentru Grenoble. Francezii deschid scorul după o fază cursivă, la capătul căreia apărarea dinamovistă e depășită și Lobonț nu se poate opune golului lui Akrour care reia din 8 metri în plasă

Min 4: Grenoble este aproape de deschiderea scorului, dar bara îl salvează pe Lobonț de la primirea unui gol

Min 1: A început partida

DINAMO: Lobonț – Galliquio, Moți, Izvoranu, Pulhac –Blay, Boștină – Torje, Iordache, An. Cristea – Fl. Bratu

Publicat: 16 07. 2008, 18:56
Actualizat: 17 07. 2008, 01:03