Coman, mesaj clar după dezastrul FCSB-ului cu Sepsi: „Nu contează cum, trebuie să facem asta”

Florinel Coman a reușit să înscrie în partida jucată de FCSB la Sfântu Gheorghe, împotriva celor de la Sepsi. Vicecampioana a pierdut clar în fața echipei lui Eugen Neagoe, scor 4-2.

Internaționalul român a fost introdus la pauză, în locul lui Dragoș Nedelcu. Acesta a reușit să marcheze cu capul în minutul 61: „O echipă foarte bună (n.r. – Sepsi), cu un parcurs foarte bun în acest campionat. Nu avem nicio scuză, nu ne-am ridicat la așteptări. Din păcate am pierdut. Ambele echipe am jucat aici, dar este un teren foarte greu, am avut și doi accidentați.

O perioadă lungă, o perioadă grea, am reușit să înscriu dar sunt supărat că nu am câștigat. Vom juca la Viitorul, o echipă cu jucători tineri, foarte buni. Nu contează cum o facem, dar trebuie să câștigăm acest meci”, a spus Coman la Digi Sport.

Înfrângerea de la Sepsi îi menține pe cei de la FCSB la cinci puncte de liderul CFR Cluj. Sepsi a urcat pe locul cinci, cu 27 de puncte, la egalitate cu Gaz Metan Mediaș.

Publicat: 05 12. 2018, 22:14
Actualizat: 05 12. 2018, 22:15