Clujenii, la a treia înfrângere în Antalya. „U” – FSV Frankfurt 1-3

UPDATE Elevii lui Mihai Teja au pierdut și al treilea amical din Turcia, împotriva echipei de pe locul 13 în liga a doua germană, FSV Frankfurt. Golul „alb-negrilor” a fost marcat de Lemnaru în minutul 45+1. În total, „U” Cluj a înscris 2 goluri și a încasat 10, în primele trei amicale.

Clujenii vor mai juca vineri cu Hajduk Split (Croația) și luni cu Radnicki Nis (Serbia).

UPDATE Lemnaru reduce din diferență cu un gol marcat pe finalul primei reprize. „U” Cluj – FSV Frankfurt 1-2

UPDATE Clujenii au început la fel de prost și meciul de astăzi, cum s-a întâmplat și în primele două amicale. După doar 30 de minute nemții conduc deja cu 2-0.

Formația lui Mihai Teja caută prima victorie din amicale, după 0-2 cu Cernomoreț Odesa (Ucraina, Liga I) și 1-5 cu Wiener Neustadt (Austria, Liga I).

Clujenii întâlnesc astăzi FSV Frankfurt, echipa clasată pe locul 13 în 2.Bundesliga, liga secundă din Germania. Rada, Gercaliu, Machado și Max Nicu sunt jucătorii aduși în această iarnă, cu care Teja a început titulari.

U Cluj: Niculescu – Ciupe, Ninu, I. Rada, Gercaliu – M. Nicu, Bucșa, Cristocea, Târnacop – Lemnaru, Machado

Publicat: 27 01. 2014, 17:26
Actualizat: 27 01. 2014, 17:27