Claudiu Keșeru nu e speriat că nu marchează: „Sunt perioade și perioade. La antrenamente intră execuțiile, sunt același jucător!”. Ce spune despre arbitrajul de la FCSB – UTA

Claudiu Andrei Keseru in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Arges, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Gloria din Buzau, duminica 31 octombrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Claudiu Keșeru este de părere că primul penalty primit de FCSB în meciul cu UTA a fost corect acordat de arbitrul întâlnirii.

FCSB a câștigat meciul cu UTA cu 2-1, ambele goluri fiind înscrise din lovituri de la 11 metri acordate gratuit de centralul Marian Barbu. Cu toate acestea, Claudiu Keșeru consideră, la fel ca și coechipierul Florin Tănase, că primul penalty a fost acordat corect, susținând că a auzit faultul de la distanță.

Atacantul nu s-a arătat îngrijorat că nu a reușit să marcheze, fiind convins că vor veni și golurile pentru el cât de curând.

Claudiu Keșeru, încrezător după FCSB – UTA

FCSB s-a impus cu 2-1 în meciul cu UTA, iar Claudiu Keșeru spune că meciul a fost unul dominat de duelurile fizice. Fotbalistul nu este îngrijorat că nu reușește să marcheze deoarece la antrenament dă un randament bun.

„Săptămâna trecută am avut niște probleme, dar nu a fost nimic grav și fizic m-am prezentat foarte bine astăzi. 60 de minute am simțit că am fost sută la sută și asta e bine, pentru că urmează aceste meciuri apropiate. Aștept golurile. Sunt meciuri și fără ocazii. Sunt perioade și perioade. La antrenamente intră mingea în poartă, intră execuțiile, sunt același jucător.

Meciul cu UTA a fost foarte agresiv. A fost neplăcut, o luptă crâncenă la mijlocul terenului. Cu excepția ultimelor 20 de minute, când s-a jucat pe contre, a fost un meci destul de închis. Am menținut structura până în minutul 70 fără să aibă o ocazie. Au și ei calitate.

Pe al doilea penalty nu l-am văzut, am înțeles că a ieșit mingea. La primul se aude de la distanță contactul. Primul eu zic că a fost penalty”, a declarat Claudiu Keșeru la finalul meciului dintre FCSB și UTA, disputat pe Arena Națională din București.

Publicat: 06 12. 2021, 00:50