Citește aici comentariul LIVE al partidei Dinamo – Unirea Urziceni 1-1

În ultima partidă a etapei a 30-a, Dinamo și Unirea Urziceni au terminat la egalitate, scor 1-1. Dinamo nu reușește să învingă nici de această dată echipa ialomițeană, într-o partidă în care ambele goluri s-au marcat în ultimele 10 minute.

Torje a deschis scorul pentru Dinamo, după o lovitură liberă în minutul 80, iar Unirea a egalat în prelungirile partidei, după un penalty ușor acordat la B. Stancu și transformat de același jucător.

Unirea: 1 Arlauskis – 16 E. Nicu, 6 Galamaz, 29 D. Munteanu, 3. Ricardo Gomes – 10 Mara, 17 Burns, 19 Brandan, 8 Cr. Constantin – 11 Onofraș, 7 Bilașco
Rezerve: Stelea – 5 Rusu, 9 Negru, 14 B. Stancu, 20 Aldea, 24 Balint, 25 Pădurețu

Arbitru: Sebastian Colțescu
Asistenți: Cristian Nica, Ionel Popa

Stadion: Dinamo

Urmărește aici comentariul LIVE al partidei Dinamo – Unirea Urziceni

Min. 90+5 Colțescu fluieră finalul partidei Dinamo – Unirea Urziceni, scor 1-1

Min. 90+3

Min. 87 Bratu intră tare, prin alunecare, asupra unui ialomițean, și vede și el cartonașul galben

Min. 84 O nouă lovitură liberă pentru Dinamo, dintr-o poziție aproape identică cu cea din care s-a marcat. Bate același Torje, de data aceasta încearcă o execuție pe jos, dar respinge zidul ialomițean

Min. 83 Ultima schimbare și la Dinamo. Iese C. Munteanu, intră Ropotan

Min. 83 B. Stancu primește galben, pentru un fault din spate la Torje

Min. 81 Ultima schimbare la Unirea. Iese Burns, intră B. Stancu

Min. 73 Cea mai mare ocazie a partidei. Onofraș primește o pasă printre fundașii centrali ai lui Dinamo, reușește să se întoarcă cu fața la poartă, și șutează foarte slab, mult peste poarta lui Lobonț, din 10 metri

Min. 72 Schimbare la Unirea. Intră Balint în locul lui Galamaz

Min. 71 Pasă lungă pentru Onofraș, acesta înscrie, dar Colțescu fluieră fault în atac, după duelul dintre Izvoranu și jucătorul Unirii. Destul de ușor acordat acest fault de centralul Colțescu

Min. 68

Min. 64

Min. 61

Min. 59 Dan Petrescu face prima schimbare. Îl scoate pe C. Constantin și îl trimite pe teren pe Pădurețu, jucătorul care a calificat Unirea în finala Cupei României

Min. 57

Min. 52

Min. 50 Dănciulescu primește o pasă în careul ialomițean, încearcă o reluare din vole, cu piciorul drept, balonul trece mult peste poartă

Min. 49 Cea mai bună fază de atac a dinamoviștilor. Blay centrează în careu, de pe partea dreaptă, Dănciulescu sare peste balon, care ajunge la C. Munteanu, șutul acestuia din 11 metri, trece mult peste poarta lui Arlauskis

Min. 46 A început repriza a doua. La pauză, la Dinamo, Boștină a fost înlocuit de Zicu

Min. 45+1 Colțescu fluieră finalul primei reprize. La pauză, scorul este egal, 0-0

Min. 44 Onofraș scoate o lovitură liberă pentru Unirea, aproape de linia careului mare al lui Dinamo, din poziție centrală. Execută Mara, la colțul lung, scoate Lobonț cu o paradă senzațională. Cea mai mare ocazie a partidei, de până acum