Citește aici comentariul live al partidei Ceahlăul – Dacia Mioveni 1-1

Ceahlăul pierde puncte prețioase în lupta pentru retrogradare, după ce a terrminat la egalitate, scor 1-1, partida de acasă cu Dacia Mioveni.

Mioveniul lui Cârțu a deschis scorul în minutul 6, prin R. Neagoe, iar Ceahlăul a egalat în minutul 70, după un penalty transformat de Gmandia.

:

Rezerve: Savu, Gmandia, Favron, Omoduemuke, Oprea, Pecha, Croitoru

Antrenor: Viorel Hizo

Dacia Mioveni: Stanca – Ghindeanu, Voicu, Daouda, Vladu – Balauru, R. Neagoe, Frăsineanu, A. Neagoe – Cr. Bratu, I. Savu

Rezerve: Răduță, Olteanu, Stoica, Chiacu, Vrăjitoarea, Trofin, Pol

Antrenor: Sorin Cârțu

Arbitru: Alexandru Deaconu
Asistenți: Adrian Vidan, Dan Roșu

Min. 90+2 Dacia era să dea lovitura decisivă, dar pătrunderea în careu a lui Chiacu, pe partea dreaptă, este finalizată defectuos

Min. 90 Asediu la poarta Mioveniului, dar elevii lui Cârșu rezistă

Min. 83 Ultima schimbare și la Dacia Mioveni. Iese Cr. Bratu, intră Chiacu

Min. 78

Min. 69 Penalty pentru Ceahlăul, după un henț stupid în careu a lui Vladu, care primește și un cartonaș galben de la Deaconu

Min. 66

Min. 61 Cârțu fortifică apărarea. Îl scoate pe Balauru și-l trimite pe teren pe M. Olteanu

Min. 60 Cea mai mare ocazie a meciului, sau poate una dintre cele mai mari ratări ale campionatului. Doicaru primește o pasă în fața porții celor de la Mioveni, și, din 6 metri, poziție centrală, ratează șutul și trimite foarte slab, în brațele lui Stanca

Min. 57 A doua schimbare pentru Ceahlăul. A intrat Gmandia în locul lui Bădescu

Min. 50 Centrarea lui Barna, de pe partea stângă, în fața porții Mioveniului, este reluată defectuos cu capul, din 6 metri, de Doicaru

Min. 47

Min. 45+1 Arbitrul Deaconu pune capăt primei reprize. La pauză, Dacia Mioveni conduce în deplasare, scor 1-0, pe Ceahlăul, după reușita lui R. Neagoe din minutul 6

Min. 45 De la margine se arată un minut de prelungiri

Min. 44 Croitoru execută o lovitură liberă de pe partea stângă, aproape de colțul terenului, iar Bugaev trece pe sub balon, în fața porții lui Stanca

Min. 42 Bratu se ciocnește de Mulțescu, la o fază de atac a Mioveniului, iar portarul de la Ceahlăul îl bruschează apoi pe atacantul argeșean. Cei doi jucători sunt avertizați de arbitrul Deaconu

Min. 41 Hizo face prima schimbare, cu profil ofensiv. Îl scoate pe Mala și îl introduce pe Croitoru

Min. 39

Min. 38 Ocazie mare și pentru Dacia Mioveni. Bratu șutează puternic, respinge Mulțescu, balonul ajunge din nou la jucătorul Mioveniului, dar a doua încercare trece pe lângă poartă

Min 37

Min. 30 O nouă ocazie pentru Ceahlăul. Bugaes a scăpat spre poarta Mioveniului, a fost blocat de Stanca, care a scăpat apoi balonul, dar jucătorul de la Ceahlăul nu a sesizat acest lucru. În faza următoare, Mala trimite puternic, după un corner, dar balonul este respins de un jucător de la Mioveni care apăra bara