Ciobotariu:** „Jucătorii dau dovadă de MARE caracter! Joi avem un nou exament important”

Dinamo a câștigat cu 2-0 în deplasarea de la Sportul Studențesc și rămâne lider în Liga 1, cu maximum de puncte după 4 etape și fără gol primit.

Liviu Ciobotariu se gândește deja la returul din play-off-ul Europa League, cu Vorskla Poltava.

„În a doua repriză am reușit să și marcăm și sunt bucuros pentru această victorie. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, deoarece joi urmează un nou examen important, în care trebuie să ne calificăm.

Am încredere în tot lotul. Am jucători care dau dovadă de un mare caracter. Sunt jucători profesioniști, care știu cum să trateze meciurile. Sunt convins că vom avea un parcurs foarte bun în campionat și în cupele europene.

E un lucru foarte bun că nu am primit gol. Ne dă încredere pentru următoarele partide. În a doua repriză puteam marca și mai mult, dar eu sunt mulțumit și de rezultat și de evoluție. Meciul cu Sportul nu a fost un antrenament pentru joi. Sportul e o echipă bună, cu jucători experimentați.

E important că atacanții marchează. Ați văzut că a intrat și Liviu Ganea și a dat un gol spectaculos. Mă felicit că l-am introdus în teren”, a spus Ciobotariu la conferința de presă.

Publicat: 21 08. 2011, 20:05
Actualizat: 21 08. 2011, 20:22