Ciobotariu, dezamăgit după înfrângerea cu Astra: „Nu s-a văzut diferența între locurile 1 și 8! Cea mai bună echipă pe care am întâlnit-o e Petrolul”

Astra Giurgiu a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), pe FC Vaslui, într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii I, ultima a turului.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Yazalde, în minutul 30, cu un șut de la marginea careului, după o pasă cu capul de la Budescu.

Liviu Ciobotariu este mulțumit de cum s-a mișcat echipa sa, mai ales în repriza secundă atunci când au avut câteva ocazii importante de a egala, cea mai mare fiind lovitura liberă trimisă în bară de Sânmărtean.

„Veneam după o serie de 6 meciuri în care nu eram învinși și a venit această înfrângere. Am fost învinși de lider, însă din punctul meu de vedere distanța dintre locul 1 și locul 8 – pe care suntem noi – nu s-a văzut. Puteam și noi să înscriem, dacă Sânmărtean marca din acea lovitură liberă, puteam pleca cu un punct. În repriza a doua am avut o posesie mai bună decât Astra. Însă Astra este o echipă bună, cu jucători de valoare, își merită locul.

Așteptăm să vină această întrerupere să putem să ne organizăm mai bine. Este clar că și jucătorii au nevoie de o perioadă de odihnă, după care o să ne încărcăm bateriile și o să ne pregătim pentru retur. Nu vreau să jignesc pe nimeni, dar cea mai bună echipă pe care am întâlnit-o este Petrolul. Și Astra este o echipă bună, are jucători rapizi.” a spus Liviu Ciobotariu la Digi Sport.

Publicat: 09 12. 2013, 23:10
Actualizat: 09 12. 2013, 23:11