Cine va câștiga acest campionat de Liga 1? Un fost antrenor din Liga 1, veste proastă pentru FCSB și Universitatea Craiova: „Nici măcar o cursă în doi nu va fi”

Mihai Stoica , managerul echipei FCSB, il imbratiseaza pe Claudiu Keseru (C), de la FCSB, dupa ce acesta a inscris un gol in timpul meciului de fotbal contra echipei Dinamo din etapa a VIII-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica, 12 septembrie 2021. GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

CFR Cluj a reușit să își adjudece ultimele patru titluri din Liga 1 și este favorită și în acest sezon, fiind pe locul 1 în clasament în acest moment, la 8 puncte distanță de ocupanta locului 2, FCSB.

Echipa roș-albastră își dorește nespus să redevină campioana României, după 6 ani, însă Eugen Neagoe afirmă că nicio echipa din play-off nu o va opri pe CFR Cluj din cucerirea unui nou titlu.

Dacă va câștiga și acest campionat, CFR Cluj se află pe primul loc în campionat, cu 48 de puncte. Pe locul 2 se află FCSV, cu 40 de puncte, fiind urmată de FC Voluntari, cu 32 de puncte.

Surprinzător, Universitatea Craiova ocupă locul 4, cu 29 de puncte, în condițiile în care unul dintre obiectivele oltenilor este să ridice titlul de campioană a Ligii 1.

„Nici măcar o cursă în doi nu va fi. Asta cu mai sunt etape multe se discută de la începutul campionatului și distanța s-a mărit. Din punctul meu de vedere, n-are nicio șansă, nicio echipă n-are nicio șansă.

CFR a jucat contra Craiovei, a câștigat. A jucat contra FCSB-ului, a câștigat cu 4-1. Când au jucat cu cele din față, au câștigat. Craiova a jucat de două ori cu FCSB, a pierdut”, a declarat Eugen Neagoe, la Digi Sport.

Publicat: 09 12. 2021, 16:03