Chiricheș și Tatu nu au șanse să joace la Cluj!** Cum va muta Lippi în partida cu CFR

Steaua s-a impus în eternul derby cu Dinamo, scor 3-2, însă petrecerea roș-albaștrilor e stricată de veștile primite imediat după ultimul fluier al lusitanului Olegario Benquerenca. Steaua ar putea juca meciul cu CFR, din Gruia, fără doi oameni de bază, accidentați în repriza a doua a derby-ului.

Brazilianul Tatu și Vlad Chiricheș au părăsit terenul accidentați, la 4 minute distanță, în momentul în care Steaua conducea cu 3-1. Primul care a ieșit de pe gazon a fost Tatu, care a căzut la sol după o acțiune ofensivă a roș-albaștrilor. Brazilianul a suferit o entorsă și e suspect de ruptură de ligamente, astfel că prezența sa pe teren la Cluj e exclusă. În schimb, situația lui Vlad Chiricheș, care a suferit o lovitură la umăr, în urma unei căzături, nu este la fel de gravă, dar medicii din Ghencea au preferat să nu riște și l-au lăsat la București.

Asta ar putea fi echipa Stelei în partida de la Cluj

Tătărușanu – Martinovic, Geraldo, Iliev, Latovlevic – Bourceanu, Bicfalvi – Chipciu, Răduț, Tănase – Nikolic

Inele de campioni 2012: ProSport premiaza pentru al cincilea an consecutiv campioana României cu inele de campion!

Publicat: 18 05. 2012, 18:31
Actualizat: 18 05. 2012, 19:52