Chiajna – Mioveni 3-1!** 3 penalty-uri în derby-ul codașelor

Concordia Chiajna a învins-o cu 3-1 (1-1) pe CS Mioveni, într-un meci contând pentru etapa a XII-a a Ligii I, reușind să obțină astfel a doua victorie în primul eșalon. Pentru Concordia au marcat Radu ’19, Bălțoi ’65 (penalty) și Iliescu ’74, iar pentru CS Mioveni a înscris Nicolae Dică ’13 (penalty).

0-1: Nicolae Dică marchează din penalty, acordat după un fault al lui Mamele asupra lui Tănasă

În minutul 15, Nicolae Dică este eliminat de pe teren deoarece l-a lovit cu cotul pe Vitinha.

1-1: Alexandru Radu a marcat cu capul din trei metri, după o centrare de pe stânga a lui Popa, prelungită pe spate de Bălțoi

2-1: Alexandru Bălțoi a înscris dintr-un penalty acordat după un fault asupra lui Adrian Mihalcea

3-1: Popescu respinge în lateral o minge, aceasta ajunge la Iliescu, care înscrie de la 13 metri lateral dreapta pe sub Popescu ieșit să blocheze.

În ultimul minut de joc, Tănasă (CS Mioveni) a ratat un penalty, acordat după un fault tot asupra lui.