CFR, show în primul meci al anului. Costache a debutat cu gol, Țucudean a fost titular. „11-le” folosit de Dan Petrescu

• Echipa lui Dan Petrescu a învins cu 4-0 formația de liga a patra din Spania, CD Castellon.
  • La clujeni au debutat noile transferuri, Țucudean, Bordeianu și Costache, ultimul marcând golul 4. Printre marcatori s-au mai aflat Culio și Hoban.

Liderul și-a început în această seară seria partidelor amicale. Primul adversar a fost și cel mai accesibil din cantomanetul de lângă Valencia. CFR a învins cu 4-0 CD Castellon, echipă care evoluează în liga a IV-a din Spania. Golurile echipei lui Dan Petrescu au fost marcate de Hoban și Culio, în prima repriză și de Costache, în partea secundă. Primul reușită a venit în urma unui autogol al spaniolilor. „Bursucul” a folosit aproape toți jucătorii care s-a deplasat în cantonament, excepție făcând portarul Arlauskis. Dintre cele trei achiziții ale iernii,Țucudean a fost titular, în timp ce Costache și Bordeianu au intrat în partea secundă.

Următorul amical al echipei lui Dan Petrescu se va juca vineri, împotriva polonezilor de la Wisla Kracovia.

Echipa folosită de Dan Petrescu: Duka – Manea, Luchin, A. Mureșan, Camora – Hoban, Culio – Păun, Djokovic, Omrani – Țucudean

Au intrat în repriza a doua: Adi Rus – Peteleu, Bordeianu, Al. Vlad, Deac, L. Rus, Costache, Vera, Nouvier, Mailat, Urko Vera, Coman

Publicat: 17 01. 2018, 22:17
Actualizat: 17 01. 2018, 22:18