CFR, fără victorie de patru meciuri. Deac: „A fost un meci urât. Am luat gol ca în curtea școlii”

CFR Cluj rămâne fără victorie de patru meciuri, deși Miriuță spune că echipa se va concentra pe campionat. Deac a declarat după eșecul cu Steaua, 0-1, că a fost un meci urât și că golul lui Tănase a fost ca în curtea școlii.

„Cred că a fost un meci de luptă, nu cred că a fost un meci frumos. A fost urât pentru spectatori, fără ocazii prea mari. Nu știu dacă Steaua merita să câștige, am luat gol din aut, demult nu s-a mai întâmplat așa ceva. A fost ca în curtea școlii. A fost vina tuturor, nu vreau să dau vina pe nimeni. Într-adevăr, Steaua este o echipă foarte bună, cu jucători de calitate, a știut să țină de rezultat. Nu știu dacă a avut o ocazie în repriza a doua. Sunt supărat pentru această înfrângere. Așa am pierdut și anul trecut puncte la începutul campionatului. Este greu să prinzi plutonul după aceea dacă pierzi puncte la început”, a declarat Deac la Look Tv.

• Steaua a învins duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formația CFR Cluj, într-un meci disputat în cadrul etapei a treia a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 43. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Tănase, în minutul 14, cu un lob de la circa șase metri.

Din minutul 43, CFR Cluj a evoluat cu un jucător mai puțin, după ce Sergiu Negruț a fost eliminat pentru o intrare dură la Arlauskis.

CFR Cluj: Felgueiras – Susic, Larie, Rada, Camora – Monroy (Ivanovski ’76), Christian (Muniru ’46) – Deac, Negruț, Jazvici (Fl. Costea ’20)- Tade. Antrenor: Vasile Miriuță

Steaua: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliță, Stanciu – Popa (Neagu ’78), Chipciu (Vîllceanu ’73), Tănase – Keșeru (Iancu ’69). Antrenor: Constantin Gâlcă

Cartonașe galbene: Susic ’42, Deac ’53, Larie ’61, Camora ’84 / Szukala ’51, Neagu ’80, Stanciu ’84, Tănase ’90+3

Cartonaș roșu: Negruț ’43

Arbitri: Ovidiu Hațegan – Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică – Florin Marcu

Observatori: Alexandru Deaconu, Cristian Vasc

Publicat: 10 08. 2014, 23:26
Actualizat: 10 08. 2014, 23:27