CFR, donator universal. CFR-Concordia 1-1. VIDEO rezumat

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 18 poze

Clujenii au remizat ieri cu Chiajna (1-1) și rămân fără victorie acasă în acest an

Chiajna continuă să spere la salvare deși nu a câștigat niciun meci de aproape șase luni

Cadu și compania sunt de nerecunoscut pe teren propriu. Fără victorie acasă în 2013, CFR nu a avut sorți de îzbândă nici aseară în fața Concordiei lui Ilie Stan. Hora (9) și Weldon (36) au preferat să forțeze faulturi în careu și să nu continue două faze promițătoare, alegându-se cu „galbene”. Singura ocazie a primului act a venit de la Pedro, care, în prelungiri, a trimis periculos cu capul spre poartă. În repriza a doua meciul s-a închis în totalitate, până aproape de final. Trupa lui Ilie Stan a fost aproape să de a lovitura, Bambara (84) marcând cu o lovitură de cap pentru 0-1. Nu a fost însă de acord Bjelanovic, care a adus un punct în Gruia, în prelungiri.

CFR a ajuns astfel la șapte meciuri consecutive fără victorie acasă în Liga I, cel mai slab parcurs din întreaga istorie a echipei. Fanii trupei din Gruia au făcut haz de necaz pe durata partidei, iar la final au trecut la amenințări. De la „Trică, lasă costumul și intră pe teren” s-a ajuns la: „Dacă nu bateți Universitatea, vă rupem picioarele!”.

4 victorii are CFR pe teren propriu în acest sezon în Liga I, toate în tur

UPDATE: ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Felgueiras – Pinto, Cadu (cpt), Piccolo, Camora –  Sare, Muniru – Hora, Pedro, Deac – Weldon

Antrenor: Eugen Trică
Rezerve: Stăncioiu – Panin, Mureșan, Maah, Bjelanovic, Rada, Bjelanovic

CHIAJNA: Niță – Belu, Leca, Ghionea, Bambara – Novac – S. Pană (cpt), Purece, Serediuc, Zuluf – Wellington

Antrenor: Ilie Stan
Rezerve: Cobrea – Belica, Coșereanu, Popovici, N. Roșu, Bucurică, D. Stan

Arbitri: George Rădulescu (București), Florin Ungureanu și Iulian Radu (ambii din București)