Cele mai NEBUNE 30 de minute ale sezonului din Liga 1! Pur și simplu INCREDIBIL ce s-a întâmplat în Astra – Viitorul: 3 goluri și 3 penaltyuri RATATE în jumătate de oră

Meciul Astra – Viitorul, din a treia etapă a play-off-ului a avut parte de o jumătate de oră absolut nebună, între minutele 13 și 43, perioadă în care s-au marcat nu mai puțin de 3 goluri, dar s-au și ratat 3 penalty-uri.

Viitorul a deschis scorul în minutul 13, prin Alin Chițu, iar constănțenii s-au distanțat pe tabelă 7 minute mai târziu, când Săpunaru și-a trimis mingea în propria poartă (20).

Oamenii lui Hagi au avut șansa să facă 3-0 în minutul 30, când au primit un penalty, după un fault al aceluiași Săpunaru la Florinel Coman.

Plamen Iliev a parat însă execuția slabă a lui Chițu și Astra rămânea în meci. După alte 10 minute, Radu Petrescu a arătat din nou punctul cu var, după o fază petrecută în careul Astrei, în care Junior Morais l-a doborât pe Benzar.

Nici de această dată nu s-a făcut 3-0. Florinel Coman a decis să execute , dar Iliev a fost din nou erou pentru campioană, cu o paradă similară celei de la primul penalty.

După doar două minute Astra a redus din handicap, după o fază superbă încheiată cu finalizarea elegantă a lui Florea.

Iar nebunia nu s-a încheiat aici. După alte 180 de secunde, în minutul 42, a venit rândul Astrei să beneficieze de un penalty, după ce Seto a căzut într-un duel cu Tîru. Nu s-a făcut însă 2-2, deoarece Florea a tras pe lângă poartă.

Publicat: 03 04. 2017, 21:27
Actualizat: 04 04. 2017, 09:09