Cel mai controversat fotbalist de la Dinamo a provocat un autogol de zile mari! Cum au fost „îngropați” roș-albii | FOTO

Dinamo a avut serios de suferit la Mediaș, acolo unde Gaz Metan a arătat că nu mai are de gând să se lupte la retrogradare pentru încă un sezon. Medieșenii au pus probleme mari și au fost și ajutați de Sergiu Popovici, poate cel mai controversat transfer din această vară din „Ștefan cel Mare”.

Dacă la cabine s-a intrat cu scorul de 1-1, Robert Moldoveanu a înscris rapid în actul secund, în minutul 47, moment în care galeria lui Dinamo a dat drumul bucuriei. Doar că  „festivalul” a fost întrerupt de Mihai Popescu, cel care și-a înscris în proprie poartă în minutul 55.

La o fază la care gazdele au aruncat mingea în careul lui Penedo, haosul s-a instaurat în apărarea oaspeților, iar Popovici a respins puternic la nimereală.

Doar că mingea trimisă l-a lovit pe Mihai Popescu și a intrat în poartă. A fost o lovitură psihologică pentru elevii lui Bratu, întrucât medieșenii au marcat pentru 3-2 la doar două minute de la faza autogolului.

Publicat: 06 08. 2018, 22:32
Actualizat: 07 08. 2018, 09:44