„Ce să mai zici!? E frustrant să pierzi așa.” Reacția lui Cristi Pustai după înfrângerea de la Timișoara

ACS Poli – Gaz Metan 1-0. Cristi Pustai s-a arătat extrem de dezamăgit la finalul partidei, considerând că echipa sa a făcut cadou cele trei puncte adversarilor, după un meci decis în minutele de final, în care ACS Poli nu a avut foarte multe ocazii.

„Prea multe greșeli individuale. Și astăzi am ratat foarte multe ocazii. Va trebui să ne gândim pentru anul viitor… Mai sunt însă șapte meciuri acum. Am câștigat aici când îi durea mai tare, când voiau să fie campioni. Eșecul e supărător pent

În prima repriză noi le-am dat trei ocazii, după niște greșeli, iar acum, la sfârșit, gol… E frustrant să pierzi în minutul 90, dar ăsta e fotbalul. Ce să mai zici când ratezi atâtea ocazii„, a declarat Cristi Pustai la Digi Sport după partida de la Timișoara.

Publicat: 20 04. 2017, 20:09
Actualizat: 08 05. 2017, 16:38