„Câini” și circ!**

Meciul, aparent fără miză de la Pitești, a fost ocazia perfectă pentru suporterii lui Dinamo de a le arăta elevilor lui Rednic că ratarea titlului i-a scos din minți.

Jocul a început în nota de dominare teritorială a argeșenilor, care au pus sare pe rana dinamoviștilor încă din minutul 11, după reușita lui Cazan. "Câinii" s-au trezit repede din pumni și după avertismentele date de N’Doye, Zicu a reușit egalarea. Imediat după reușita mijlocașului, suporterii oaspeților au rupt gardurile de protecție și au pătruns pe teren. Niculescu și Dănciulescu au mers în peluză pentru a potoli spiritele, iar forțele de ordine au intervenit prompt, reușind să îi imobolizeze pe cei aproximativ 10 fani intrați în teren.

Spiritele s-au calmat în cele din urmă, iar meciul a fost reluat, după ce, în prealabil, galeria lui Dinamo a fost evacuată din stadion.

Mitanul nu s-a terminat însă așa, apărarea visătoare a "câinilor" fiind pedepsită din nou, după lovitura de cap a lui Iordache, scăpat din marcaj de Moți.

Rednic a riscat în debutul părții secunde, introducând un atacant (Mendy) în locul închizătorului Malick. Mișcarea nu a făcut decât să destabilizeze o echipă și așa haotică a lui Dinamo, care a primit un nou gol, de la Dulcea, după o fază școală a gazdelor.

Același Dulcea a făcut ca umilința să fie supremă, câteva minute mai târziu. Era 4-1 și elevii lui Rednic erau în genunchi. Zicu și Mendy au încercat să spele rușinea, dar n-au făcut altceva decât să-l evidențieze pe Boșneag.

Lecția de fotbal predată de elevii lui Ionuț Badea dinamoviștilor s-a terminat în minutul 89, cu reușita lui Doman. Dinamo a mai avut o tresărire prin Niculescu, în prelungiri, care a stabilit scorul final: 5-2.