„Bruce Lee” Inkango sparge ghinionul în prelungiri:** Oțelul – Astra 2-1! Kello a lăsat echipa lui Mulțescu fără punct

Oțelul obține contra Astrei prima victorie după o pauză de 10 runde, ultimul succes al gălățenilor fiind cel din prima etapă, în deplasarea de la CSMS Iași (1-2). Giurgiuvenii au deschis scorul prin Fatai (51), dar gazdele au egalat 7 minute mai târziu prin Pena, care a transfomat penalty-ul obținut de Giurgiu. Inkango a adus victoria în minutul 90+4, după o gafă enormă a portarului Kello, cel care îl înlocuise cu câteva secunde mai devreme pe Silviu Lung jr.

OȚELUL: Grahovac – Cârjă, Sârghi, Sipovic, Cucu – Giurgiu, Neagu – Inkango, Paraschiv, Stromajer – Pena

Rezerve: Brăneț, Râpă, Perendija, Filip, Didy, Iorga, Viglianti

Antrenor: Viorel Tănase

ASTRA: S. Lung – Enache, Yahaya, Găman, Morais – Seto, Mureșan – Budescu, Tembo, Distefano – Fatai

Rezerve: Kello, Ben Youssef, Boukari, Nogo, Kende, Vădrariu, De Amorim

Antrenor: Gigi Mulțescu