BREAKING NEWS | O nouă schimbare de antrenor în Liga 1! Mulțescu, aproape demis: „Mi s-a spus clar în față, bărbătește”

Astra Giurgiu a pierdut meciul din deschiderea etapei cu numărul 15, scor 2-1, în fața Politehnici Iași, iar antrenorul de la Giurgiu, Gigi Mulțescu, a lăsat de înțeles că va fi dat afară de Ioan Niculae și de conducerea clubului, din cauza rezultatelor slabe înregistrate în ultima perioadă.

Conform antrenorului giurgiuvenilor, între Gigi Mulțescu și conducere a avut loc o discuție unde s-au trasat câteva obiective, printre care și un anumit număr de puncte pe care echipa ar fi trebuit să le adune. În urma rezultatului cu Poli Iași, Astra a eșuat, iar Gigi Mulțescu a dat de înțeles că va fi dat afară: „După etapa asta, din ce am înțeles… Acum aștept verdictul conducerii. Noi trebuia să facem anumite puncte și nu le-am făcut. Am avut o ședință, mi s-a spus clar în față. S-au pierdut meciuri. Dacă obiectivul e în pericol… Așa s-a discutat, bărbătește. Dacă s-au pierdut niște meciuri și nu se vede o redresare a echipei”, a declarat tehnicianul pentru DigiSport.

Astra a pierdut inexplicabil cu Poli Iași, deși a deschis scorul în minutul 42 și a jucat mai bine de o repriză cu un om în plus, pe teren propriu: „Jucătorii erau conștienți, le-am spus că intrăm și trebuie să fim atenți. Au fost niște greșeli, a fost lejeritate pe faza de apărare. Sunt greșeli mari de marcaj. Au fost mult mai pragmatici, noi nu am fost atenți în apărare.

Nici nu aveam ce să fac mai mult. Sunt greșeli în apărare și în atac. Alibec a făcut ce trebuia, cât a putut. A vine la primire, a pasat, a ajuns și prin careu. Alibec a avut și realizări. Putea face mai mult, oricine putea face mai mult”, a adugat Mulțescu.

6 e locul ocupat de Astra în campionat, cu 20 de puncte

8 e locul ocupat de Poli Iași, cu 17 puncte, echipa fiind în urcare după ce se afla la retrogradare.

Publicat: 10 11. 2018, 17:18
Actualizat: 10 11. 2018, 17:24