„Bourceanu trebuia eliminat și Steaua a avut două penalty-uri neacordate!”** Ce spune Crăciunescu despre golul lui Rusescu

În Ghencea, Steaua a învins la limită Concordia, cu 1-0, prin golul marcat de Rusescu, dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

Președintele CCA, Ion Crăciunescu, a comentat prestația centralului Robert Dumitru, scoțând în evidență mai multe greșeli ale brigăzii de arbitri.

„Este un atac cu două picioare înainte, Bourceanu merita roșu. Îmi pare rău că fotbaliștii fac asemenea atacuri.

La faza în care Bălan a căzut în afara careului, în minutul 46, se impunea dictarea unei lovituri libere directe din afara careului.

La faza golului, se ia poziția lui Rusescu în raport cu mingea. Balonul este în fața atacantului, decizia corectă e să se lase jocul liber.

În minutul 82, Steaua a avut un penalty neacordat la o cădere a lui Tănase în careul Chiajnei.

Jocul te pedepsește, și astfel, la Nikolic, în minutul 89 a fost penalty”, a spus Cr[ciunescu la Digisport.

Publicat: 24 07. 2012, 16:53
Actualizat: 24 07. 2012, 16:54