Borja Valle le-a bătut obrazul spaniolilor, după ce a marcat în meciul cu FC Voluntari! Gestul făcut de jucătorul lui Dinamo | FOTO

Borja Valle Balonga in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FC Botosani, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, vineri 11 septembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Borja Valle a marcat golul cu numărul patru din Liga 1 la meciul dintre Dinamo și FC Voluntari, după o pasă primită în careu de la Adam Nemec, iar după reușită jucătorul spaniol le-a bătut obrazul, la propriu, conducătorilor spanioli.

Dinamo – FC Voluntari, scor 3-0, s-a jucat pe Stadionul Dinamo, după ce oficialii „câinilor” abia au găsit bani pentru desfășurarea partidei. De altfel, situația financiară dezastroasă a clubului l-a motivat pe Borja Valle să reacționeze așa cum a făcut-o după ce a înscris golul de 2-0 din meciul cu FC Voluntari.

Gestul făcut de Borja Valle, după ce a marcat în meciul cu FC Voluntari

Imediat după ce a înscris, chiar din fața porții, spaniolul Borja Valle s-a dus în colțul stâng al terenului și a bătut obrazul. El își exprimă în acest fel nemulțumirea, după ce a semnat un contract de peste 30.000 de euro pe lună și nu a văzut niciun ban.

Dinamo – FC Voluntari 3-0

Meciul de vineri seara reprezintă cea de-a doua victorie pentru Dinamo în acest sezon. În total formația din „Ștefan cel Mare” a reușit să strângă nouă puncte, acesta fiind un motiv de bucurie, având în vedere situația finaciară dezastruasă în care se află clubul.

Marcatorii celor trei goluri au fost Paul Anton (minutil 60) și Borja Valle (minutul 67 și minutul 87).

Echipe de start:
Dinamo: Tomas Mejias- Sorescu, Puljic, Ehmann, Ismael Blanco- Juan Camara, Janusz Gol, Paul Anton, Diego Fabbrini- Cătălin Măgureanu, Adam Nemec
Rezerve: Rene Hinojo, Grigore, Abdoulaye Ba, Crețu, Achim, Aleix Garcia, Borja Valle, Andrei Bani, Magaye Gueye

Antrenor Cosmin Contra

FC Voluntari: Rodriguez – Grădinaru, Balaur, C. Achim, Al. Vlad – Borţoneanu, De Lucas, I. Gheorghe – Mailat, Betancor, Lopes
Rezerve: Rîmniceanu, Puel, Kocic, Miranda, Armaş, Al. Ilie, V. Mihai, Ad. Popa, Al. Stoica