Bonetti, singur împotriva tuturor!** „N-am înțeles nimic din meciul ăsta! Lucescu sau Terim zburau imediat din Italia dacă făceau așa ceva!”

Dario Bonetti e atacat din toate părțile, după ce Dinamo a suferit o nouă înfrângere în Liga 1, scor 0-1, cu FC Vaslui.

Cornel Dinu spune că nu a reușit să găsească niciun aspect poziziv în jocul „câinilor” de aseară și consideră că echipa a fost „amețită” de desele schimbări făcute de Bonetti pe parcursul celor 90 de minute. Dinu s-a arătat deranjat și de atitudinea avută de Dario Bonetti în aparițiile televizate.

Bonetii a început cu Grigore la mijloc, apoi în acat apărea Dănciulescu. Au schimbat la un moment dat în 4-1-3-2… Dănciulescu a terminat meciul ca extremă dreaptă. Nu s-a înțeles chiar nimic din așezarea echipei.

Primul șut pe poarta a venit în minutul 47, iar prin minutul 80 am mai avut o ocazie. Atât! Nu are niciun fel de concept.. Cum se antrenează, așa joacă și echipa. Antrenamentul e urcatul scărilor.

Și această atitudine…. Mă gândesc cum Lucescu sau Terim, care sunt antrenori, au zburat imediat din Italia dacă au schițat un zâmbet mai nelalocul lui…„, a declarat Cornel Dinu la Digi Sport.

Imediat după meci, președintele CA al lui Dinamo, Nicolae Badea, a vorbit deschis despre o posibilă demitere a lui Bonetti, iar o decizie în acest sens va fi luată în cursul săptămânii viitoare.

Publicat: 11 11. 2012, 15:29
Actualizat: 11 11. 2012, 15:30