Bergodi, incidente pe tunelul spre vestiar la finalul meciului. Rednic: „Cu cine a sărit la bătaie? Cu cineva din conducere? A, ei își pot împărți câte un pumn…” Ce spune antrenorul lui Dinamo despre victoria cu ASA

Dinamo s-a impus cu 2-1 în fața lui ASA Târgu Mureș și a revenit pe podium. Mircea Rednic se declară mulțumit de rezultat, dar a avut unele reproșuri pentru jucătorii săi.

Dinamo își continuă sezonul foarte bun cu o victorie în fața lui ASA Târgu Mureș, echipă care anul trecut s-a bătut la titlu. Chiar dacă n-au făcut o primă repriză foarte bună, dinamoviștii au reușit să înscrie și să iasă învingători. Mircea Rednic spune că a fost un meci greu, dar asta și pentru că jucătorii săi n-au avut un început bun de meci:

„Am avut pase greșite, ne-am grăbit. Am jucat cu mingi lungi, „Bizonul” era izolat și ceilalți nu reușeau să-l susțină. Le-am dat ocazia să se apropie de poarta noastră. Au un antrenor foarte bun, nu ne-a fost ușor, în prima repriză nu cred că am avut ocazii. Sunt bucuros de rezultat. Am avut prezență mai bună în repriza a doua în fața porții, dar trebuia să înscriem”, a declarat Mircea Rednic la DigiSport.

Antrenorul lui Dinamo a comentat și incidentele de la finalul meciului, când Cristiano Bergodi s-a luat la ceartă cu un dinamovist: „Jucătorii trebuie să-și vadă de treaba lor pe teren, nu să intre în clinciuri cu adversarii. Cu cine a sărit domnul Bergodi la bătaie? A, poate cu cineva din conducere. Ei își mai pot împărți câte un pumn…Normal, când pierzi, nu-ți convine. Oricum, Târgu Mureș este o echipă foarte bună”, a mai pus Rednic.

Publicat: 17 10. 2015, 22:43
Actualizat: 17 10. 2015, 22:44