Becali s-a uitat la meci și a crezut că imaginea e pe fast forward! Ă‚sta e avion cu reacție! **VIDEO de senzație: faza care l-a TRANSFERAT în Ghencea pe „Bolt”

This browser does not support the video element.

Steaua a reușit astăzi să-l transfere pe Adi Popa, mutare anunțată în exclusivitate de www.prosport.ro, un jucător care impresionează mai ales prin viteza sa ieșită din comun.

Mijlocașul în vârstă de 24 de ani a fost în sezonul trecut unul dintre cei mai buni jucători din campionat, iar vara l-a găsit pe lista a doua dintre cele mai importante cluburi, Steaua și FC Vaslui.

De asemenea, Popa este autorul unui gol care a intrat în topul celor mai frumoase reușite din sezonul trecut. Se întâmpla în returul campionatului, într-o partidă cu Rapid. „Motoreta” a intrat atunci în minutul 71, în locul lui Vlad Munteanu, la scorul de 0-0.

În ultimul minut din timpul regulamentar, Popa a plecat cu mingea de la 25 de metri de poarta sa și s-a oprit tocmai în poarta lui Coman, în ciuda opoziției jucătorilor giuleșteni. A fost unicul gol al partidei, iar acea fază i-a adus porecla de „Messi al Ligii I”.

400 de mii de euro plus TVA a costat transferul lui Adi Popa de la Concordia Chiajna la Steaua.

3 goluri a marcat Adi Popa în sezonul trecut, în 30 de prezențe în tricoul Chiajnei

3 reușite are mijlocașul în vârstă de 24 de ani în acest sezon, în cele 4 meciuri jucate până acum

Publicat: 14 08. 2012, 19:47
Actualizat: 14 08. 2012, 20:00