Becali:** „Diferența între Steaua și „U” e mult prea mare! Cum vrea Walter să ia titlul cu jucători de 100.000 €?”

Becali e în sfârșit mulțumit de jocul Stelei. Patronul roș-albaștrilor afirmă că elevii lui Ilie Stan și-au dominat autoritar adversarii 70 de minute în partida câștigată la Cluj.

Latifundiarul respinge acuzațiile de blat și afirmă că vrea să câștige toate meciurile până la finalul campionatului cu 1-0.

„Mi-a plăcut că nu am avut emoții, nu neapărat de joc. Nouă ne e bine atâta timp cât dăm gol. Mi-a plăcut că am dominat jocul până în minutul 70, după care ne-am retras, dar e un lucru firesc să faci asta când aperi un rezultat.

Florian Walter nu are de ce să fie supărat pe rezultat, pentru că diferența a fost mult prea mare între echipe. I-am spus acum două luni că nu are cum să facă echipă de titlu cu jucători de 100 de mii, 200 de mii. I-am mai zis și că nu are cum să mă bată pe mine, când el are în echipă 5 fotbaliști pe care eu i-am refuzat.

Blat? Cum adică? Aș vrea să câștig toate meciurile cu 1-0 până la final și toate rezultatele să fie puse la îndoială „, a declarat Becali la Sport.ro.

Publicat: 13 03. 2012, 19:17
Actualizat: 13 03. 2012, 19:19