Becali a găsit vinovatul printre jucătorii FCSB: „A fost mort! Ce căuta acolo!?” Nici Reghe nu a scăpat: „Nu-l acuz, dar greșit!”

Gigi Becali îl critică dur pe William De Amorim după partida făcută de brazilian în fața lui Dinamo. Trimis pe teren la pauza meciului, în locul lui Ovidiu Popescu, brazilianul nu a avut nicio realizare notabilă și a comis penalty-ul din minutul 90+6, după ce l-a doborât în careu pe Romera.

Patronul FCSB spune că și Reghecampf a greșit în momentul în care a decis să-l trimită pe teren pe De Amorim, dar și pentru faptul că nu a ordonat retragerea, după restabilirea egalității.

„De Amorim, ce caută el să facă penalty? Nu a băgat în viața lui o alunecare. Noi am băgat un jucător mort, face cadou un 11 metri. Aici s-a făcut diferența. Rezervele lor au fost mai bune.

Am făcut cadou două goluri. Bălașa a făcut 11 metri aiurea. Nu avea situație de a marca. Mingea îl depășise pe Nemec.

Noi am băgat un jucător mort, care în loc să dea plus, a făcut cadou un 11 metri, în timp ce ei l-au băgat pe Bawab, care a dat pasa de gol. Bine, acum, penalty-ul al doilea a fost juma-juma. Oricum venea Momcilovic.

E o greșeală a lui Reghe, nu vreau să-l acuz. Pentru ce mai aveam nevoie la 1-1 să atacăm, când noi eram campioni?

E adevărat că la Steaua stilul ofensiv este inoculat, dar și antrenorul trebuia să vadă interesul nostru„, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Publicat: 02 05. 2017, 12:39
Actualizat: 02 05. 2017, 12:40