Bătuți în 15 minute

IFK Göteborg a câștigat ieri cu 2-0 amicalul cu Poli Timișoara chiar sub ochii patronului Marian Iancu, prezent la meci. La fel ca și în primul amical jucat cu Cracovia, adversarii bănățenilor au deschis scorul. Însă, spre deosebire de polonezi, suedezii nu le-au mai dat timp elevilor lui Balint să revină în joc, și prin două goluri în startul meciului erau deja câștigători. Conduși cu două goluri încă din minutul 15, bănățenii s-au aruncat în atac, iar prima fază importantă a venit rapid, de la Gigel Bucur, însă bara s-a opus golului. Până la pauză, doar o dată a mai pus Poli probleme reale, prin același Gigel Bucur, și tot aceeași bară i-a salvat pe suedezi de gol. În a doua repriză, Pantilimon a avut două intervenții providențiale la singurele ocazii ale celor de la Göteborg, iar Poli a fost palidă în atac.

Publicat: 08 02. 2009, 08:16
Actualizat: 08 02. 2009, 08:49