Basarab Panduru a reacționat în stilul caracteristic după înfrângerea FCSB-ului cu FC Voluntari: „Nu știu dacă echipa asta ar fi bătut Rapidul din Liga 2”

FCSB a ajuns la a treia înfrângere consecutivă în Liga 1. La Pitești, vicecampioana a pierdut cu FC Voluntari, scor 3-1 și ocupă, în continuare, loc de play-out. Basarab Panduru nu a fost surprins după partidă.

Vergil Andronache, antrenorul interimar al FCSB-ului, a trimis în teren încă din primul minut patru debutanți: Laurențiu Ardelean (18 ani), Sorin Șerban (19 ani), Marian Botezatu (18 ani) și Ovidiu Perianu (17 ani): „Când am văzut echipa trimisă de FCSB în teren trebuia să mă aștept la ce se va întâmpla. Cred că e echipa a treia cea folosită azi. Nu știu dacă echipa asta ar fi bătut Rapidul din Liga 2. Voluntari a dat gol rapid prin Țîră, un jucător de care m-am mirat că e în lotul ilfovenilor. Probabil și-au adus aminte că în urmă cu 5 ani, la un meci Brașov cu FCSB, a mai dat el un gol”, a spus Panduru, la Telekom Sport.

Dezastru la FCSB

FCSB nu are antrenor principal de aproape două săptămâni. După eșecul cu Alashkert, scor 3-2, Bogdan Andone și-a anunțat demisia. Toni Conceicao a fost aproape de a prelua echipa, dar după ce a discutat timp de 10 minute cu Gigi Becali, a realizat că nu poate lucra în condițiile propuse de patronul FCSB-ului. Andronache a rămas la cârmă, dar situația la club devine din ce în ce mai complicată. FCSB se află acum pe locul 10, cu 4 puncte. Lider este CFR Cluj, cu 13 puncte. FCSB mai are și -4 în dreptul golaverajului.

• FCSB, sub comanda lui Vergil Andronache: 1-2 cu Astra, 0-0 cu Mlada Boleslav și 1-3 cu FC Voluntari.

Publicat: 12 08. 2019, 11:00
Actualizat: 12 08. 2019, 11:01