Balaj a iertat Vasluiul de DOUĂ‚ eliminări!** VIDEO După ce a scăpat de ROȘU, Niculae a făcut o ‘dublă’! Au influențat arbitrii meciul?

This browser does not support the video element.

Vaslui a învins pe teren propriu pe CSMS Iași cu 3-0, toate golurile fiind marcate în cea de-a doua repriză.

Marius Niculae a înscris de două ori, dar atacantul a fost implicat și într-o fază discutabilă în prima parte a jocului. Jovanovic a căzut de lângă vârful gazdelor, la un atac vasluian, fostul jucător al lui Dinamo fiind acuzat că l-ar fi lovit. Dacă infracțiunea ar fi fost veridică, Niculae era pasibil de eliminare. Brigada de arbitrii condusă de Cristi Balaj a decis să acorde numai un aut de poartă, Stanciu scăpând mingea în afara terenului.

În cea de-a doua repriză, la 2-0 pentru gazde, Varga a scăpat și el de eliminare, după ce l-a călcat clar pe picior pe Herghelegiu, la un atac al celor de la CSMS Iași.

Publicat: 26 11. 2012, 21:10
Actualizat: 26 11. 2012, 21:20