Badea spune că a văzut 12 jucători în echipa Vasluiului:** „Facem contestație!” „Câinii” plâng după Gabi Torje

Nicolae Badea se plânge de arbitrajul pe care Dinamo l-a avut în înfrângerea cu FC Vaslui, scor 3-1. Oficialul dinamovist spune că va depune memoriu împotriva lui Robert Dumitru, pe care-l acuză că a influențat rezultatul final. Badea dă vina însă și pe jucătorii lui Ciobotariu.

„Am întâlnit doi adversarii tari astăzi. În afară de o echipă puternică am avut și un arbitraj ostil. Trebuia să dea penalty și eliminare în minutul 2. Arbitrul a nemulțumit ambele echipe, a fost total depășit de meci. A dat cartonașe galbene aiurea.

După ce am marcat, am reușit „performanța” să luăm două goluri în două minute. Diferența de scor este departe de ceea ce s-a întâmplat pe teren. Vom depune memoriu împotriva arbitrului.

S-au cunoscut absențele lui Torje, Kone și Alexe. Situații obiective pe care n-am putut să le rezolvăm”, a declarat Nicolae Badea

Publicat: 12 09. 2011, 00:03
Actualizat: 12 09. 2011, 00:14