„Bad boy Șumudică”!** Antrenorul Brașovului a fost la un pas de BĂ‚TAIE cu un aribitru la amicalul cu Ujpest! UITE ce s-a întâmplat

Antrenorul formației FC Brașov, Marius Șumudică, a bruscat un arbitru asistent în finalul partidei amicale pe care echipa sa a câștigat-o, vineri, cu scorul de 3-2 (1-1), în fața formației Ujpest din Ungaria, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Tehnicianul a protestat față de minutele de prelungire dictate de centralul partidei, iar în momentul în care arbitrul asistent i-a arătat cronometrul l-a apucat de mână împingându-l. Șumudică l-a înjurat pe arbitru, cei doi fiind aproape de a se lua la bătaie. Ei au fost despărțiți de ceilalți membri ai stafului tehnic al echipei brașovene.

Golurile formației ardelene au fost marcate de Ilijoski (minutul 22), Moutinho (minutul 61) și Enceanu (minutul 90+1), în timp ce pentru Ujpest au înscris Barczi (minutul 7) și Nikon (minutul 85 din penalty).

Marius Șumudică a început partida cu următorul unsprezece: Felgueiras – Mateiu, Diogo, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu – Viveiros, Bruno Madeira, Distefano, Udoji – Ilijoski, Moutinho.

În repriza secundă a întâlnirii au mai intrat: Ciupe, Machado, Majernik, Buga, Davide Dias, Enceanu, Mauro Alonso, Damian și Hadnagy

În stagiul de pregătire din Turcia FC Brașov a mai disputat patru partide amicale: cu Torpedo Kutaisi (scor 2-0), Belchatow (scor 1-1), Sigma Olomouc (scor 3-2) și Beroe Stara Zagora (scor 2-2).