„Bă, ești nebun!?” | „Tată, aici nu suntem în club! Aleargă!”** Steaua făcea spectacol, ‘NEAMȚUL’ Reghe n-a ținut cont de nimic! Cum și-a „mitraliat” jucătorii și la 3-0!

Steaua a făcut spectacol la Chiajna, iar la pauza meciului roș-albaștrii conduceau deja cu 3-0. Meciul de la Chiajna a reprezentat pentru Reghe și staff-ul său o adevărată revanșă pentru eliminarea din Cupa României, iar tehnicianul roș-albaștrilor a tratat partida extrem de serios și și-a păstrat încrâncenarea chiar și când scorul îi era net favorabil Stelei.

Reghecampf nu și-a slăbit elevii nicio secundă și le-a taxat acestora fiecare greșeală, semn că, după ultimele două înfrângeri, steliștii nu mai vor să lase nimic la voia întâmplării.

Ce s-a întâmplat?  Cu 45 de minute înainte de startul partidei, roș-albaștrii au ieșit la încălzire. Au fost asistați de tot staff-ul, Reghecampf transmițându-le: „Analizați bine starea gazonului și gândiți-vă ce ghete vă luați„. Doar că, mesajul nu prea a fost ascultat, iar după primul gol al lui Chiricheș, Bourceanu a venit la marginea terenului pentru a schimba încălțările. Imediat, căpitanul a fost luat în colimator: „Bă, ești nebun? Ce v-am zis eu înainte de joc?„, a țipat tehnicianul.

„Nikolic, aici nu suntem în club”
Nici muntenegreanul Stefan Nikolic nu a scăpat de apostrofări. Venit după o accidentare ce l-a ținut departe de gazon în ultimele două etape, vârful Stelei a intrat pe gazon din primul minut.

Pe parcursul primei părți nu a avut o evoluție prea grozavă, remarcându-se o singură dată, în minutul 20, când a trimis balonul în bară din câțiva metri! Apoi, prestația nu a fost pe placul antrenorului, care în minutul 40 s-a răstit la muntenegrean: „Aleargă mă, unde te crezi? Nikolic, aici nu suntem, tată, în club„, a răbufnit antrenorul.

Muntenegreanul s-a revanșat în repriza secundă, când a reușit să își treacă și el numele pe lista marcatorilor.

Publicat: 30 11. 2012, 21:40
Actualizat: 30 11. 2012, 21:41