Aur curat pentru moldoveni: FC Botoșani – FC Brașov 2-1. Stojkov, gol în prelungiri GALERIE FOTO

FC Botoșani a reușit o victorie extrem de importantă pe teren propriu în fața lui FC Brașov (2-1), echipă aflată în luptă directă cu moldovenii pentru salvarea de la retrogradare. Andrei Cristea a deschis scorul după ce a deviat nefericit în propria poartă, dar a reușit să se revanșeze până la pauză, când a adus egalarea, după o pasă de maestru a lui Mateiu.

Punctele au rămas însă la Botoșani, după ce fostul jucător al echipei de tineret a lui Inter Milano, Aco Stojkov, a marcat golul victoriei în prelungirile partidei. Cu acest succes, moldovenii au urcat cel puțin provizoriu pe locul 12 în Liga I.

Echipele de start:

FC BOTOȘANI: Lazar – Patache, Oltean, Ivanovs, Bordeanu – Vașvari, Croitoru – Codoban, Vertelis, Fulop – Hadnagy

Antrenor: Leonard Grozavu

Rezerve: Curileac, Tincu, Danci, Ghinga, Puri, Stojkov, Cârjan

VEZI AICI COMENTARIUL PARTIDEI ÎN FORMAT LIVE TEXT!

FC BRAȘOV: Iacob – Străuț, Machado, Leko, Cr. Ionescu – Mateiu, Madeira – J. Szekely, Surdu, Serginho – And. Cristea

Antrenor: Cornel Țălnar

Rezerve: D. Mutu, Vagner, Santos, Enceanu, Dias, Moraru, Buga

Arbitri: Istvan Kovacs, Sebastian Gheorghe, Bogdan Gheorghe

Publicat: 02 03. 2014, 16:02