Au vrut să iasă de pe teren!** FAZA din Pandurii – Vaslui care l-a făcut pe Grigoraș să explodeze!

Meciul Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui a avut parte de un moment extrem de tensionat în minutul 71, la scorul de 1-0 pentru gazde.

Centralul Robert Dumitru a acordat un penalty la o fază în care Cardoso s-a împiedicat în careu și l-a doborât accidental Yerro Bello. Deși la prima vedere a părut că decizia centralului din Brașov a fost una eronată, reluările au arătat că fundașul gorjean l-a împiedicat clar pe vârful vasluiului într-o fază clară de gol, iar decizia luată de Robert Dumitru a fost corectă.

Nu de aceeași părere au fost și oficialii gazdelor, care le-au cerut jucătorilor să părăsească terenul de joc. Aceștia s-au conformat și au urmat momente de uluială, în care Robert Dumitru a așteptat ca fotbaliștii gorjeni să revină pe gazon. Acest lucru s-a întâmplat în cele din urmă, când Petre  Grigoraș le-a transmis fotbaliștilor că își pot relua locurile în teren.

Jocul a fost reluat după aproximativ 5 minute, Wesley a executat penalty-ul și a înscris, restabilind egalitatea pe tabelă.

Cardoso, „gropar de meserie”

Nu este pentru prima dată când Cardoso își îngroapă echipa. După un tur destul de bun, brazilianul a fost de neoprit în partida cu Brașov. Din păcate, nimeni nu a putut să îl oprească din tentativa de a își submina echipa. Atunci, gorjenii au fost aproape să câștige un punct dar jucătorul lui Grigoraș a făcut un henț stupid în propriul careu și a anulat reușita superbă de 1 la 1 a lui Nistor.

De asemenea, Cardoso a fost ‘decisiv’ și în disputele cu Dinamo și CFR. În meciul contra clujenilor, a greșit decisiv la scorul de 0-0, în fața lui Sougou, și atacantul de culoare nu a ratat.

Publicat: 10 05. 2012, 21:38
Actualizat: 10 05. 2012, 21:48