Au ratat calificarea în semifinalele „Marbella Cup”!** Rapid – Torpedo Kutaisi 4-5 după penalty-uri

Rapidul a pierdut, scor 4-5 după penalty-uri, partida amicală cu cei de la Torpedo Kutaisi, meci contând pentru turneul „Marbella Cup”.

În timpul regulamentar de joc, scorul a fost 1-1, giuleșteni reușind să deschidă scorul prin Grigore în minutul 24, în timp ce georgienii au reuși egalarea în repriza secundă prin Pantsulaia.

La loviturile de departajare, Dică, Coman și Grigore au înscris, în timp ce Păun și Mardare au ratat. Georgienii au ratat un singur penalty și astfel au câștigat în final, scor 5-4

Min 90 – Final de meci

Min 63 – Gol Torpedo! Georgienii reușesc egalarea prin Pantsulaia, cu un șut din interiorul careului

Min 24 – Gooolll Rapid! Giuleștenii reușesc deschiderea scorului prin Grigore cu un șut plasat

Iată echipa de start a Rapidului: Pecanha – Coman, Abrudan, Oros, Vasile – Matei, N. Grigore, E. Dică, Grigorie – Ciolacu, Martin

Rapidul dispută un nou amical în stagiul de pregătire din Spania, giuleștenii evoluând împotriva formației Torpedo Kutaisi, din Georgia. Partida e transmisă în direct la Look TV.

Publicat: 04 02. 2013, 14:00
Actualizat: 04 02. 2013, 14:01