Au pierdut sub ochii lui Dinu Gheorghe și Valerii Moraru. Concordia Chiajna – Rapid 2-0, amical cu două cartonașe roșii

Profitând de pauza competițională din Liga 1, prilejuită de meciurile naționalei României cu Irlanda de Nord și Danemarca, Concordia Chiajna și Rapid au disputat vineri un meci amical pe terenul primeia. Partida a fost câștigată de ilfoveni, scor 2-0, prin golul înscris de Bucurică și autogolul lui Savin, sub privirile lui Dinu Gheorghe, viitorul președinte al echipei din Grant, și ale lui Valerii Moraru.

Rezultatul final al meciului a fost stabilit încă din primele 11 minute, după autogolul lui Savin din minutul 8 și reușita lui Bucurică din minutul 11. Deși a fost o partidă amicală, arbitrul Dragoș Istrate a arătat două cartonașe roșii,  unul pentru  Florin Purece, mijlocașul Concordiei, în minutul 76, și unul pentru Dăruială de la Rapid, în minutul 85.

Concordia: Matache – Dyulgerov, Bagarik, Lovin, R. Martins – Bucurică, Brelic, Boldrin, Serediuc  –  Pena, Dina
Au mai evoluat: Au mai jucat: Wellington, Timov, N. Roșu, Rîmniceanu, Purece și Raiciu
Antrenor: Marius Șumudică

Rapid: Drăghia – Dăruială, Mera, Savin, M. Stoica – Al. Dan, Rui Miguel – Cojocnean, M. Amendora, L. Buș – Ciolacu
Au mai evoluat: Kikas, Milinceanu, Claudiu Herea, Al. Dumitru și Martin
Antrenor: Marian Rada