Au început criticile! „Pe Boldrin ăsta îl luam la bătaie la pauză!” Cu ce a „deranjat” brazilianul în meciul cu Voluntari

Steaua s-a impus greu în partida cu FC Voluntari, scor 3-2, după un meci slab, decis abia în minutul 85, de golul lui Marko Momcilovic.

Într-o analiză a partidei jucată la Ploiești, pe arena Ilie Oană, Dumitru Dragomir a încercat să identifice problemele din jocul Stelei, precizând că echipa nu are un joc colectiv, fiecare jucător încercând să impresioneze individual. „Joacă mai mult pentru ei”, spune Dragomir, oferind drept exemplu situația lui Boldrin. Brazilianul a fost lăudat după primele partide la Steaua, însă fostul șef al LPF consideră că la Ploiești acesta a îngreunat jocul ofensiv ținând prea mult de minge.

Dragomir a comentat și arbitrajul lui Ovidiu Hațegan, care în opinia sa a greșit decisiv în două faze: penalty-ul din care Steaua a marcat golul doi și lovitura liberă care a dus la înscrierea ultimului gol.

„Problema e că nu mai avem fotbal, Steaua are jucători buni dar joacă fiecare pentru el. E greu pentru Reghe să închege o echipă bună că fiecare joacă pentru el. Pe Boldrin ăsta îl luam la bătaie la pauză, la cât a putut să țină de minge, Muniru a jucat prea retras, nu a ajutat deloc atacul. Trebuie să se pună la punct că vor avea meciuri grele.

Bă nene, slab campionat avem. Ce arbitraj prost și meci prost am văzut, în schimb stadionul bun. E bun terenul, vedeți-vă de treabă, e bun. A cam greșit Hațegan, nu a fost penalty și nici lovitura liberă din care s-a dat gol, a arbitrat „chelios””, a decarat Dragomir la Digi Sport.

Publicat: 26 09. 2016, 14:19
Actualizat: 26 09. 2016, 14:20