Au băgat Galațiul în insolvență!** Rapid a învins Oțelul cu 4-0 într-un meci amical

Pentru Rapid au marcat Herea, de două ori, Grigorie și Abrudan

Rapid și-a încheiat stagiul de pregătire din Spania cu un amical împotriva Oțelului Galați, meci pe care elevii lui Rada l-au câștigat fără probleme.
Giuleștenii au avut o evoluție foarte bună, în special în prima repriză, când au controlat jocul, marcând două goluri prin Grigorie și Abrudan. În plus, alb- vișiniii au mai ratat încă trei oportunități clare de a-și mări avantajul. Rada a trimis în teren o formulă de echipă apropiată de cea pe care o va folosi în returul campionatului. De asemenea, tehnicianul rapidist a găsit și soluția pentru a acoperi golul lăsat de plecarea lui Rui Duarte. Ionuț Voicu a jucat foarte bine, acesta, împreună cu Roman fiind la baza majorității acțiunilor de atac. În repriza a doua, Petre Grigoraș a schimbat toată echipa, dar evoluția gălățenilor nu s-a imbunătățit. Rapidiștii și-au mărit avantajul prin Ovidiu Herea, fotbalist care a reușit o dublă. Cu două săptămâni înainte să înceapă Liga I, Rapid arată că a reușit să treacă peste problemele din birouri. La Galați însă, lucrurile stau total diferit, Grigoraș fiind în căutări. Sistemul 4-3-3 e încă o necunoscută pentru noii elevi ai lui „Grig”.

Publicat: 11 02. 2013, 08:34
Actualizat: 11 02. 2013, 08:35