Un fost fotbalist, acum conducător în Liga 1, a recunoscut că a participat la meciuri „suspecte”: „Au fost jucători care au fost contactați!”

Attila Hadnagy (41 de ani), directorul general al clubului Sepsi Sfântu Gheorghe, a mărturisit că a simțit că a luat parte la meciuri trucate.

Fost atacant la Petrolul Ploiești, FC Brașov, FC Botoșani și Sepsi Sfântu Gheorghe, Attila Hadnagy a oferit detalii despre câteva meciuri pe care le suspectează ca fiind aranjate.

Oficialul de la Sepsi Sfântu Gheorghe a făcut referire la perioada în care echipa covăsneană activa încă în Liga 2.

Attila Hadnagy a mărturisit că a luat parte la meciuri „suspecte”

Attila Hadnagy a amintit un meci împotriva echipei Dacia Unirea Brăila, dar și unui contra echipei Poiana Câmpina, de pe vremea când activa la Poli Iași.

„Cred că am jucat când am fost la Sfântu Gheorghe. Au fost două, trei meciuri suspecte când am fost în Liga 2. Unul cu Dacia Unirea Brăila, aveam 2-0 la pauza am dat eu un gol. A doua repriză nu știu ce s-a întâmplat, dar s-a terminat 2-4. Eram încă copil, aveam 19-20 de ani.

După aceea am avut cu Poli Iași când am pierdut acasă cu 4-0, cu Poiana Câmpina. Au fost 2-3 meciuri foarte suspecte. După ani și ani am auzit că au fost jucători care au fost contactați și din cauza lor s-a terminat meciul așa.

Nu pot să zic concret, că nu poți să știi, dar vorbe au fost”, a spus Attila Hadnagy, potrivit GSP.

Publicat: 24 09. 2021, 12:45
Actualizat: 24 09. 2021, 12:46