Atac dur din partea rivalilor! Capitanul Pandurilor, ironizat după meciul cu Steaua: „S-a chinuit tare!”

Steaua nu a mai reușit să câștige pe terenul Pandurilor de cinci ani, iar tradiția s-a păstrat și aseară, cele două echipe terminând la egalitate, scor 1-1.

Partida de aseară a avut câteva faze controversate. Mai întâi a fost intrarea de K1 a lui Gardoș într-un duel cu Di Stefano, în minutul 29, iar apoi în minutul 59 al partidei, oaspeții au cerut penalty la un henț în careu comis de Paraskevas, căpitanul Pnadurilor în partida de aseară, însă centralul Radu Petrescu a lăsat jocul să continue.

Președintele Astrei, Dinu Gheorghe, a comentat ironic ultima fază, trimițând săgeți către jucătorul Pandurilor.

„Paraskevas s-a chinuit tare, dar nu prea i-a ieșit nimic. Nici măcar hențul”, a spus Dinu Gheorghe la Digi Sport.

Publicat: 24 11. 2013, 12:43
Actualizat: 24 11. 2013, 14:18