ASU Poli – Rapid 2-0. Bănățenii produc o surpriză imensă și sunt în sferturile Cupei României

ASU Poli Timișoara a produs o surpriză mare în Cupa României! Bănățenii au reușit o victorie mare în fața Rapidului, scor 2-0.

Aflată în lupta pentru evitarea retrogradării în Liga 2, ASU Poli a marcat cele două goluri prin Gerbi și Ursu.

ASU Poli – Rapid 2-0

Min. 75: OCAZIE MARE ASU POLI! Lazăr, împrumutat de gazde de la Rapid, reia cu capul peste poartă din careu.

Min. 71: GOOOOL ASU POLI! Ursu înscrie pe contraatac, la singura ocazie a gazdelor în repriza secundă.

Min. 69: OCAZIE MARE RAPID! Pamfile greșește nepermis, însă Sefer nu poate marca din poziție excelentă.

Min. 22: GOOOL ASU POLI! Gerbi scapă singur cu Drăghia și deschide scorul la Timișoara.

Min. 1: Începe meciul de la Timișoara.

Echipele de start:

POLI TIMIȘOARA: Devenish-Meares – Sofran, Mera, Scutaru, Pamfile – Lazăr, Ignea – D. Radu, Ursu, D. Andrei – Gerbi
REZERVE: Păduraru, Bocșan, Zaluschi, Moțiu, Costea, Hațegan
ANTRENOR: Nicolae Croitoru

RAPID: Drăghia – Carnat, Dandea, Nastos, Florică – Albu, Moise – Ilie, Alami, Stahl – Marzouk
REZERVE: H. Moldovan, Ignat, Demici, Săpunaru, Grigore, Iosif, Barbu, Despa, Sefer
ANTRENOR: Mihai Iosif

Cu gândul mai mult la parcursul din Liga 1, Mihai Iosif își va menaja destui oameni de bază la Timișoara, în fața unei echipe care se află în partea a doua a clasamentului din Liga 2.

ASU Poli Timișoara – Rapid, Live Stream Online, de la ora 21:00

Duelul dintre ASU Poli Timișoara și Rapid poate fi urmărit și Live Stream Online, pe digisport.ro.

„Sperăm să facem un joc bun. Suntem conștienți că plecăm cu șansa a doua, însă cred că este o oportunitate pentru fiecare jucător de a demonstra că are valoare, de a-și demonstra până la urmă că are calitate care să-i permită să aspire la mai mult”, a declarat antrenorul Politehnicii, Nicolae Croitoru.

„Meciul trecut din Cupă (n.n. cu Mioveni) m-a costat patru jucători lipsă și trebuie să fiu atent. Este un campionat lung, iar când am absenți îmi este greu să improvizez mereu”, a subliniat Mihai Iosif.

Publicat: 28 10. 2021, 22:23
Actualizat: 28 10. 2021, 23:08