Astra – Sepsi 3-2. Spectacol în ultimul meci din play-off! Succes de moral pentru elevii lui Enache înainte de finala Cupei

AstraSepsi 3-2 (Mrzljak 13, Balaure 28, Moise 63 / Tandia 43, Erico 90+2 – autogol)

Echipele de start:

• Astra: Lazar – Butean, Bejan, Erico, Radunovic – Biceanu, Mrzljak, Moise – V. Gheorghe, Alibec, Balaure
  • Rezerve: Miguel Santos, Dima, Crișan, Chiriac, Romario Pires, Begue, Hambo
  • Sepsi: Niczuly – Gabriel Moura, Rudol, Jovanovic, Fl. Ștefan – Carnat, Velev, Karnitskiy, Khamis – Tandia, Sîntean
  • Rezerve: Viera, Fulop, Vașvari, C. Popescu, Hamed, Fejer

Minutul 90+3: Final de meci la Giurgiu!

Minutul 90+2: GOOOOOOOOL SEPSI! Călin Popescu intră în careu și își întoarce un adversar, centreză în fața porții, iar Erico pune piciorul și își introduce mingea în proprie poartă!

Minutul 63 GOOOOOOOOL Astra! Romario Moise înscrie printr-o execuție simplă, din fața porții, în urma unei pase a lui Alibec.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+2: Pauză la Giurgiu!

Minutul 43: GOOOOOOOOOOL SEPSI! Tandia reduce din diferență cu un șut din interiorul careului de 16 metri.

Minutul 28: GOOOOOOOOOOOL ASTRA! Balaure înscrie! Butean a centrat din dreapta, Moise a preluat și a încercat o finalizare cu un lob spectaculos, cu adversari în spate, dar Balaure a pus latul și a împins în poartă mingea care se scurgea pe lângă.

Minutul 13: GOOOOOOOOOOOOOL ASTRA! Mrzljak deschide scorul, cu o lovitură de cap.

Minutul 1: A început meciul!

Astra și Sepsi se întâlnesc, luni, de la ora 21:00, la Giurgiu, într-un meci care nu mai contează în clasamentul Ligii 1 Betano.

Giurgiuvenii sunt pe locul cinci în clasament, cu o singură victorie în play-off și cu 24 de puncte. De cealaltă parte, oaspeții sunt pe șase în clasament, cu 20 de puncte, dar fără victorie în play-off.

Pentru Astra, sezonul nu se termină odată cu meciul din această seară. Foștii campioni ai României mai au de disputat și finala Cupei României, care va avea loc sâmbătă, de la ora 20:00, pe Stadionul „Ilie Oană”.

Publicat: 20 05. 2019, 22:54
Actualizat: 20 05. 2019, 22:55