Astra s-a apropiat iar de podium, după succesul cu Rapid. Dorinel Munteanu: „Scorul putea fi mai mare”. De ce l-a exclus din lot pe Ben Youssef

Astra s-a impus cu 2-0 în fața Rapidului, după numai câteva zile de la eșecul pe care jucătorii lui Dorinel Munteanu l-au suferit surprinzător cu CSMS Iași. Dorinel Munteanu se declară mulțumit de reacția jucătorilor săi.

Rapid a bifat un nou meci fără succes și amenințarea retrogradării le dă în continuare emoții jucătorilor lui Cristi Pustai. Dorinel Munteanu susține că diferența de scor putea fi mai mare și este mulțumit de atitudinea pe care jucătorii săi au avut-o.

„În afară de 10-15 minute la începutul reprizei secunde, în care ne-am lăsat adversarii să ne pună unele probleme, după aceea am pus stăpânire pe joc și ne-am creat ocazii. Scorul putea lua proporții. Sunt mulțumit de reacția jucătorilor după eșecul de la Iași„, a declarat Dorinel Munteanu la DigiSport.

Antrenorul Astrei a comentat și excluderea din lot a lui Ben Youssef. Dorinel susține că această măsură a venit din cauza indisciplinei jucătorului: „Ben Youssef este un băiat talentat, dar trebuie să respecte programul pe care-l impun eu. Astăzi nu a fost în lot, îl aștept să intre în programul echipei”

Publicat: 18 03. 2015, 19:44
Actualizat: 18 03. 2015, 19:45