Astra, în pași de dans spre primul titlu din istorie. Isăilă: „Normal că avem mai multă încredere după ce am eliminat pe Lyon”

Antrenorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Isăilă, a declarat, duminică seară, după victoria din meciul cu CS Universitatea Craiova, scor 5-0, că formația sa are mai multă încredere după ce a eliminat-o pe Olympique Lyon în play-off-ul Ligii Europa.

Sunt fericit pentru victorie, pentru că am marcat multe goluri, pentru a doua repriză în general. Am încercat să retușez la pauză ce nu a mers bine. Le-am explicat că e important să circule mingea, nu să abuzăm de acțiuni individuale. Normal că avem mai multă încredere după ce am eliminat-o pe Olympique Lyon. Am căpătat maturitate în ultimii doi ani. E important să ne dorim în continuare să mergem pe aceeași linie„, a spus Isăilă pentru Dolce Sport.

Echipa Astra Giurgiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), formația CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a VI-a a Ligii I, în urma căruia oltenii au ajuns pe ultimul loc în clasament.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Budescu ’45+2, ’58, ’83 din penalti, Bukari ’50 și Enache ’86.

Publicat: 31 08. 2014, 23:02
Actualizat: 31 08. 2014, 23:03