Astra a făcut spectacol total în primul amical din Cipru. A marcat inclusiv fiul lui Marius Șumudică

Astra Giurgiu, campioana României, a învins luni, scor 7-0, divizionara secundă Pafos, în primul meci amical din 2017, disputat în cantonamentul din Cipru, informează site-ul oficial al clubului.

Astra Giurgiu a condus cu 2-0 la pauză în disputa cu Pafos, formație din liga a doua cipriotă. Sergiu Buș, atacantul care a venit pentru a îl înlocui pe Denis Alibec, a fost primul marcator al partidei, în minutul 9, iar până la pauză, Ricardo Alves a dublat avantajul campioanei României.

La ieșirea de la cabine, Daniel Florea a reușit un hattrick, în minutele 47, 53 și 90, lista marcatorilor fiind completată chiar de fiul antrenorului Marius Șumudică, Marius Ștefan, care a înscris în minutul 55 și de Dandea, care a marcat și el, la revenirea pe gazon după o absență de 5 luni, cauzată de o operație la ligamentele genunchiului.

Astra a început partida din Cipru în formula: Gavrilaș – Geraldo, Pițian, Ricardo – Butean, Boubacar, Boboc, Nicoară – Boudjemaa, Buș, Balaure.

În repriza secundă au intrat Boșneag – Dandea, Oros, Fabricio, Belu, Ioniță, Moise, V. Gheorghe, Stan, Șumudică jr., Florea.