ASA Târgu-Mureș – Pandurii 2-0. Meciul a fost întrerupt la pauză! Elevii lui Grigoraș nu au ieșit de la vestiare. „Joacă tu!” i s-a strigat lui Marius Avram

ASA Târgu Mureș – Pandurii 2-0 (Mureșan 19, Morar 37)

• ASA Târgu Mureș: Moga – Matei, Cordoș, Constantin, Mendy – Candrea, Mureșan – Ciolacu, Rus, Morar – Kuku
  • Rezerve: Petho, Chertes, Szasz, Iacobovici, Netzer, Deaconu, Ursu
  • Pandurii Târgu Jiu: Stanca – Tudor, Pițian, Ungurușan, Pîrcălabu – Pirtea, David – Brînzan, Herea, Răuță – Dodoi
  • Rezerve: Negrilă, Pîrvulescu, Sânmărtean, Pleașcă

UPDATE: Fotbaliștii de la Pandurii Târgu Jiu nu vor să continue meciul de pe stadionul Trans-Sil din cauza terenului înghețat. „Joacă tu!” i s-a strigat lui Marius Avram. „Centralul” partidei a ieșit pe teren și i-a arătat observatorului că oaspeții au la dispoziție trei minute să iasă pe gazon.

Min. 45 Pauză! ASA Târgu Mureș – Pandurii 2-0.

Min. 37 GOOL ASA Târgu Mureș! Vlad Morar înscrie cu capul din centrarea lui Cirpian Rus.

Min. 19 GOOL ASA Târgu Mureș! Mureșan deschide scorul cu un șut la colțul lung, din careu.

Min. 14 Rus ratează singur cu Stanca.

Min. 3 Cordoș reia pe spate, din 10 metri, iar șutul fundașului este respins de sub bară de Stanca.

Min. 1 A început partida de pe stadionul Trans-Sil. Fotbaliștii celor de la Pandurii nu au dorit să dispute meciul din cauza terenului înghețat.

Update 17:40 Potrivit celor de la Dolce Sport, partida a fost în pericol să nu se mai dispute din cauza terenului înghețat. Totuși, observatorii și arbitrii au hotărât ca meciul să se desfășoare.

ASA Târgu-Mureș – Pandurii, ora 18:00, este prima partidă a zilei în Liga 1. Ambele formații traversează o perioadă critică din punct de vedere financiar, atât ASA, cât și Pandurii având spectrul falimentului tot mai conturat.

Din punct de vedere sportiv, Pandurii ocupă locul 10, cu 24 de puncte, în timp ce ASA se află pe poziția a 13-a, cu 9 puncte. De menționat că ardelenii au început sezonul de la -6.

În tur, Pandurii s-a impus pe teren propriu, scor 1-0.

Publicat: 18 12. 2016, 19:08
Actualizat: 18 12. 2016, 19:09