ASA Târgu-Mureș a câștigat în Giulești și are țeluri înalte: „Diferența dintre noi și Steaua e de doar patru puncte, visăm să câștigăm titlul”

ASA Târgu-Mureș s-a impus pe terenul Rapidului, scor 2-1, iar Liviu Ciobotariu este mulțumit de rezultat și afirmă că el și elevii săi visează să câștige titlul.

„A fost un joc foarte greu, într-o atmosferă frumoasă. Galeria Rapidului a cântat mereu, sunt suporteri adevărați. Din păcate pentru ei, jocul nu s-a terminat foarte bine, noi suntem mulțumiți. Am venit aici să câștigăm meciul. Diferența dintre noi și Steaua e de doar patru puncte, visăm să câștigăm titlul.”, a declarat Liviu Ciobotariu la finalul partidei.

Rapid a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), de formația ASA Târgu Mureș, într-un meci contând pentru etapa a XXV-a a Ligii I.

Pentru Rapid a marcat Săpunaru, în minutul 89, iar pentru ASA au înscris Hora ’70 și Manolov ’77.

0-1: În minutul 70, Goga a centrat pe partea drepată, iar Hora a marcat de la circa cinci metri lateral stânga.

0-2: Manolov a înscris cu capul de la circa zece metri după o centrare a lui Gorobsov î

1-2: Săpunaru a înscris cu un șut la vinclu de la circa 16 metri.

Meciul a fost întrerupt aproximativ patru minute din cauza unui incident izbucnit după ce centralul Cristian Balaj nu a sancționat o lovitură cu cotul în față al lui Feussi asupra lui Edu Oriol. Mijlocașul spaniol a părăsit terenul plin de sânge fiind înlocuit de Benson.

La partidă au asistat aproximativ 5.500 de spectatori.

Publicat: 08 04. 2015, 23:37
Actualizat: 08 04. 2015, 23:38