„Așa cum mă așteptam, Steaua nu m-a surprins cu nimic. Nu merita să câștige!” Claudiu Niculescu spune că este foarte supărat după eșecul cu FCSB

Claudiu Niculescu este de părere că FCSB nu merita să câștigi și consideră că jucătorii săi puteau scoate mai mult din acest meci. FCSB s-a impus cu 2-1 în fața lui FC Voluntari, cu un gol marcat de Dennis Man în prelungiri.

Niculescu spune că este foarte supărat pe rezultatul meciului cu FCSB. Antrenorul deținătoarei Cupei României susține că FCSB nu l-a surprins cu nimic, n-a ieșit în evindență și nu merita să câștige.

„Concluzia este că sunt foarte supărat, că am primit un gol în prelungirile partidei. Până la urmă, n-am ce să le reproșez băieților, pentru că am jucat în fața a câteva milioane de euro. Dar, dacă am fi insistat puțin, am fi putut să întoarcem scorul. Cred că ne-am speriat un pic de numele adversarului. Oricum era durere dacă pierdeam cu Steaua, dar acum este și mai durereos că am luat gol în prelungiri. Nu este un capăt de țară că am pierdut. Este frustrant, dar trebuie să uităm repede. Exact cum mă așteptam, Steaua nu ne-a surprins cu nimic. În afara momentelor în care noi le-am dat mingea, nu cred că ne-au surprins ceva. Dar au mulți jucători cu calitate. Cred că ar fi fost echitabil dacă s-ar fi terminat egal”, a declarat Claudiu Niculescu.

Antrenorul lui FC Voluntari a avut câteva nemulțumiri și la adresa arbitrajului. Niculescu este de părere că arbitrii au fost îngăduitori cu jucătorii lui Nicolae Dică: „M-au nemulțumit multe. Cred că penalty-ul a fost acordat ușor. Ovidiu Popescu merita cartonaș roșu, plus câteva lovituri libere pe care le-au acordat foarte ușor Stelei și unele pe care nu ni le-au acordat nouă. Dar nu cred că am pierdut din cauza arbitrajului”.

Publicat: 16 07. 2017, 23:37
Actualizat: 16 07. 2017, 23:38