Artean, omul meciului în remiza de la Craiova: „Mircea Rednic ne-a certat la pauză!” Sepsi, Astra și CFR, avertizate de mijlocașul Viitorului

Artean, omul meciului in remiza Viitorului la Craiova
Vezi galeria foto - 16 poze

Viitorul obține o remiză la Craiova, 1-1, după golul senzațional marcat de Artean. Mijlocașul a fost declarat omul meciului și avertizează că echipa lui Mircea Rednic este în creștere de formă.

Paul Papp a spart gheața în tricoul Universității Craiova. Fundașul a marcat chiar înaintea pauzei, dar Viitorul a revenit rapid, după schimbările dictate de Mircea Rednic.

Artean a marcat senzațional și a fost declarat omul partidei. Viitorul este la a treia remiză consecutivă în Liga 1, iar Artean spune că obiectivul este calificarea în play-off.

Artean, omul meciului în remiza de la Craiova: „Mister ne-a certat la pauză!” Sepsi, Astra și CFR, avertizate de mijlocașul Viitorului

„Mă bucură că am reușit să înscriu, nu am mai înscris de mult în Liga 1. A fost un meci greu, prima repriză le-a aparținut lor, dar în repriza a doua am jucat foarte bine. Am avut mai multă încredere, Mister ne-a certat puțin și s-a văzut în a doua repriză.

E foarte important, am revenit de la scor nefavorabil. Suntem într-o creștere de formă, trebuie să învățăm tot mai multe de la Mister. Sper să ne îndeplinim principalul obiectiv, calificarea în play-off”, a declarat Artean la finalul meciului, la Digi Sport.

Sepsi, Astra Giurgiu și CFR Cluj sunt viitorii adversari ai jucătorilor lui Gică Hagi.

ECHIPELE DE START:

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Șt. Vlădoiu, Papp, M. Constantin, N. Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Ofosu, I. Mamut, Cîmpanu

Rezerve: I. Popescu – Vătăjelu, Ov. Bic, Acka, Bărbuț, Căpățînă, V. Constantin, Baiaram, A. Ivan

Antrenor: Corneliu Papură

Viitorul: V. Cojocaru – R. Benzar, Mladen, V. Ghiță, R. Boboc – C. Matei, Artean, Babunski – Ely Fernandes, Luckassen, G. Ganea

Rezerve: Căbuz – Dobrosavlevici, Mățan, Gaztanaga, A. Ciobanu, Dussaut, De Nooijer, A. Pitu, AndronacheAntrenor: Mircea Rednic

Stadion: „Ion Oblemenco”, Craiova
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti) / Asistenți: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti) și Urzică Vladimir (Piatra Neamţ)

Publicat: 23 01. 2021, 23:10
Actualizat: 23 01. 2021, 23:14